Blog

Co je stupeň krytí IP?

IP je zkratka slov International Protection (někdy uváděné jako Ingress Protection) a vyjadřuje stupeň ochrany krytem, tzv. IP krytí svítidla. Kód IP (IP Rating) tvoří písmena IP a dvě číslice:

Čti dál

Co je úhel vyzařování?

Často se setkáváme s otázkami ohledně úhlu vyzařování LED žárovek, reflektorů a jiných svítidel, přinášíme vám jednoduché vysvětlení.

Čti dál

Modré světlo předchází přejídání!

Nová vědecká studie přinesla zajímavé zjištění. Při jezení jídla osvětleného modrým světlem se mužům, kteří ho konzumovali, podvědomě jevilo velmi podezřele, protože mělo nepřirozené barvy. Šlo o psychickou reakci, která předešla přejídání se bez toho, aby se snížil požitek z jídla.

Čti dál

LED žárovky zrychlí vaše Wi-Fi na 100-krát rychlejší Li-Fi

LED zdroje světla mají jednu zajímavou kvalitativní vlastnost – když LED žárovce přidáváte nebo ubíráte konstantní jednosměrný proud, množství emitovaného světla se snižuje nebo zvyšuje, a to okamžitě. Ti, co používají stmívatelné LED žárovky, to dobře znají.

Čti dál

Musíme vypínat veřejné osvětlení?

V současné obtížné ekonomické situaci se stále častěji dostává do popředí téma úspory elektrické energie a tím pádem i nákladů. V komunální sféře je to, hlavně kvůli veřejnému osvětlení, ještě palčivější téma než jinde. Téměř každý starosta hledá způsob, jak zajistit dostatečné osvětlení ulic a veřejných prostranství, splňující všechny požadavky a normy tak, aby to nebylo energeticky a finančně tak náročné jako v současnosti.

Čti dál