Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.

Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.
Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.
RoHSConformité Européenne
Záruka

99 Kč s DPH
82 Kč bez DPH

Skladem

Záruka: 3 years

Množství

spolehlivost produktu na základě reklamací100%

VÝHODY

  • 3-letá záruka
  • Cena za 5m pásku
  • Stmívatelnost
  • Při stejné svítivosti nižší spotřeba (namísto 4,8W/m jen 3,6W/m)
  • Dlouhá životnost

NEVÝHODY

  • Vhodné pouze jako dekorativní osvětlení na max. 10-12 hodin soustavného svícení
  • Při častém zapínání a na delší doby nutnost chlazení pomocí hliníkového profilu

Kat. číslo Na skladě u nás Na skladě u výrobce *
GV212013 26 ks 1105 ks
Doručení do 2 dnů 5-12 dnů
* Skutečné skladové zásoby výrobce se mohou lišit, data se obnovují jednou týdně.
Katalogové číslo: GV212013 Kategorie: ,

Upozornění

Pro dosažení deklarované životnosti doporučujeme pásky instalovat na hliníkové profily. Bez dostatečného chlazení může dojít k poškození čipů.

Technické parametry

Výrobce V-TAC
Záruka 3-letá
Příkon

3,6 W/m

Napájení

DC 12V

Energetická hodnota

E

Energetická třída

E

Počet SMD na 1m

60

Světelný tok

360 lm

Typ pásku

8 mm (čipy SMD 3528)

Typ LED

SMD 3528

Úhel vyzařování

120°

Barva světla

Modrá

Rozměry

8 x 5000 mm

Stupeň krytí

IP20 – ochrana před dotykem prstu s napětím, žádná ochrana vůči vodě

Použití

Interiér

Stmívatelnost

Stmívatelné

Životnost

20 000 hodin

Počet kusů v krabici 400 ks
Hmotnost 0,0184 kg

Popis produktu

Modrý LED pásek do interiéru 60 3528SMD/m má 99% spolehlivost. Na pásek nabízíme prodlouženou 3-letou záruku. Životnost LED pásku je až 20 000 hodin, t.j. 15 let při 4 hodinách svícení denně, 365 v roce.

Celková délka pásu na jedné roli je 5 metrů (uvedená cena je za celých 5m), přičemž každý jeden metr obsahuje 60 jednodiódových LED čipů typu SMD 3528. Můžete ho rozdělovat na vyznačených místech, každých 5cm a pro lepší montáž vám pomůže samolepící páska nalepená na zadní straně pásu.

K páskům potřebujete dokoupit zdroj napětí, který převede 230V z elektrické sítě na potřebných 12V. Příkon tohoto LED pásu je 3,6W/m, doporučujeme proto použít následující zdroje, případně výkonnější:

  1. Při délce do 3m LED adaptér 18W nebo LED zdroj 25W.
  2. Při délce do 5m LED adaptér 30W nebo LED zdroj 25W.
  3. Při délkách nad 5m doporučujeme pro rovnoměrné svícení po celé délce pásu buď paralelní zapojení, nebo napájení z obou stran pásku dostatečně výkonným zdrojem (délka instalovaného pásu x 3,6W + rezerva 20%).

K LED pásu si je vhodné doobjednat i ovladač, kterým můžete pás vypínat/zapínat, popřípadě stmívat. Podle použití budete potřebovat i spojky a kabely. Schéma zapojení najdete v záložce Instalace.

Se stupněm ochrany IP20 je určen především na osvětlení interiéru: kuchyňských linek, kanceláří, barů, restaurací, nábytku, schodů nebo podhledů. Světelný tok pásku je 300lm/m.

Modrý LED pásek do interiéru 60 3528SMD/m má 120° úhel vyzařování a je bez UV záření. Má energetickou účinnost E, neobsahuje žádné těžké kovy, jako například olovo, rtuť nebo argon (certifikát RoHS), čímž zmenšuje dopad svícení na životní prostředí.

Všechny produkty mají certifikáty CE/EMC a CE/LVD.

Návod na instalaci

Instalace LED pásu je poměrně jednoduchá a zvládne ji zručnější domácí kutil. Do pásu a ani jeho komponentů nezasahujte a mechanicky jejich nenamáhejte. Pro zamezení nerovnoměrného úbytku napětí, které by vedlo k trvalému poškození LED pásu, doporučujeme paralelní elektrické zapojení. Při instalaci nepoškozujte trasu řidiče na desce.

1. Před jakýmkoli připojováním vypněte napájení elektrického proudu!

2. Před instalací na vámi vybrané místo, pás nejprve otestujte, zda správně funguje. Dbejte na správné zapojení vodičů.

Zapojení LED pásku
LED zdroj zapojení
LED adaptér zapojení

3. Prostor určený pro instalaci vyčistěte od olejových nebo prachových stop, změřte si ho a podle naměřených hodnot pás zkraťte nebo rozdělte. Pamatujte však, že LED pás můžete dělit jen na vyznačených místech.

Stříhání LED pásku

4. Pás připojte ke zdroji nebo adaptéru pomocí konektorů. K LED pásu si můžete doobjednat ovladač, kterým můžete pás vypínat/zapínat a stmívat.

5. Ze zadní strany pásu odlepte lepicí pásku a jemným přitlačením umístěte pás na připravené místo. Kvůli chlazení doporučujeme pásky instalovat na hliníkové profily, bez dostatečného chlazení může dojít k poškození čipů.

Nalepení LED pásku

6. Zapněte elektrický přívod a zkontrolujte funkčnost pásu.

Při délkách nad 5m doporučujeme pro rovnoměrné svícení po celé délce pásu buď paralelní zapojení, nebo napájení z obou stran pásku dostatečně výkonným zdrojem.

Obtížnost instalace

Produkt má střední obtížnost instalace. Doporučujeme instalovat elektrikářem nebo montážní firmou, ale zvládne to i zručný domácí kutil. Prosíme vás, abyste si přečetli návod na instalaci a postupovali podle něj.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Modrý LED pásek do interiéru 3528 60 SMD/m 5m bal.”