Voděodolný RGB LED pásek 5050 60 SMD/m 5m bal.

Voděodolný RGB LED pásek 5050 60 SMD/m 5m bal.
Voděodolný RGB LED pásek 5050 60 SMD/m 5m bal.Voděodolný RGB LED pásek 5050 60 SMD/m 5m bal.Voděodolný RGB LED pásek 5050 60 SMD/m 5m bal.
RoHSConformité Européenne
Záruka

399 Kč s DPH
330 Kč bez DPH

Skladem

Záruka: 3 years

Množství
spolehlivost produktu na základě reklamací100%

VÝHODY

 • 3-letá záruka
 • Cena za 5m pásku
 • Voděodolnost
 • Možnost měnit barvu osvětlení
 • Dlouhá životnost

NEVÝHODY

 • LED pásek je v silikonové tubě, není plně zalitý do silikonu
 • Vhodné pouze jako dekorativní osvětlení na max. 10-12 hodin soustavného svícení
 • Při častém zapínání a na delší doby nutnost chlazení pomocí hliníkového profilu
Kat. číslo Na skladě u nás Na skladě u výrobce *
GV212155 11 ks 6240 ks
Doručení do 2 dnů 5-12 dnů
* Skutečné skladové zásoby výrobce se mohou lišit, data se obnovují jednou týdně.
Katalogové číslo: GV212155 Kategorie: , ,

Upozornění

Pro dosažení deklarované životnosti doporučujeme pásky instalovat na hliníkové profily. Bez dostatečného chlazení může dojít k poškození čipů.

Technické parametry

Záruka 3-letá
Příkon

7W/m

Napájení

DC 12V

Počet SMD na 1m

60

Světelný tok

840 lm/m

Typ pásku

10 mm RGB

Typ LED

SMD 5050

Úhel vyzařování

120°

Barva světla

RGB

Rozměry

10 x 2, 4 x 5000 mm

Stupeň krytí

IP65 – prachotěsné, odolné vůči tryskající vodě

Použití

Interiér, Exteriér

Stmívatelnost

Stmívatelné

Životnost

20 000 hodin

Počet kusů v krabici 400 ks
Hmotnost 0,06 kg

Popis produktu

Voděodolný LED pásek 60 5050SMD/m má 99% spolehlivost. Na pásek nabízíme prodlouženou 3-letou záruku. Životnost LED pásku je až 20 000 hodin, t.j. 15 let při 4 hodinách svícení denně, 365 v roce.

Celková délka pásu na jedné roli je 5 metrů (uvedená cena je za celých 5m), přičemž každý jeden metr obsahuje 30 jednodiódových LED čipů typu SMD 5050. Můžete ho rozdělovat na vyznačených místech, každých 5cm a pro lepší montáž vám pomůže samolepící páska nalepená na zadní straně pásu.

K páskům potřebujete dokoupit zdroj napětí, který převede 230V z elektrické sítě na potřebných 12V. Příkon tohoto LED pásu je 7W/m, doporučujeme proto použít následující zdroje, případně výkonnější:

 1. Při délce do 3m LED adaptér 42W nebo LED zdroj 60W.
 2. Při délce do 5m LED adaptér 60W nebo LED zdroj 60W.
 3. Při délkách nad 5m doporučujeme pro rovnoměrné svícení po celé délce pásu buď paralelní zapojení, nebo napájení z obou stran pásku dostatečně výkonným zdrojem (délka instalovaného pásu x 7W + rezerva 20%).

K LED pásu si je vhodné doobjednat i ovladač, kterým můžete pás vypínat/zapínat, popřípadě stmívat. Podle použití budete potřebovat i spojky a kabely. Schéma zapojení najdete v záložce Instalace.

Se stupněm ochrany IP65, tzn. prachuvzdornost, bezpečnost na dotyk a odolnost proti tryskající vodě, je vhodný na osvětlení interiéru i venkovních prostor: kuchyňských linek, koupelen, barů, restaurací, garáží, teras, schodů nebo venkovních podhledů. Světelný tok pásku, v studené bílé barvě světla, je 840lm/m. Verze v neutrální barvě světla svítí asi o 5% méně a teplá bílá o 10% méně:

 • studená bílá barva světla (6000-6500K) se hodí na místa, kde se vyžaduje zvýšená pozornost a koncentrace (kuchyňské linky, koupelny, bary, apod.).
 • teplá bílá (2500-3000K) se hodí na místa, kde chcete, aby se lidé cítili příjemně (terasy, restaurace, apod.).
 • neutrální bílá (4000-4500K) je něco mezi tím, nejvíce se podobá dennímu světlu (schody, vitrín, apod.).

Voděodolný LED pásek 60 5050SMD/m má 120° úhel vyzařování a je bez UV záření. Má energetickou účinnost G, neobsahuje žádné těžké kovy, jako například olovo, rtuť nebo argon (certifikát RoHS), čímž zmenšuje dopad svícení na životní prostředí.

Všechny produkty mají certifikáty CE/EMC a CE/LVD.

Návod na instalaci

Instalace RGB LED pásu je poměrně jednoduchá a zvládne ji zručnější domácí kutil. Do pásu a ani jeho komponentů nezasahujte a mechanicky jejich nenamáhejte. Pro zamezení nerovnoměrného úbytku napětí, které by vedlo k trvalému poškození RGB LED pásu, doporučujeme paralelní elektrické zapojení. Při instalaci nepoškozujte trasu řidiče na desce.

1. Před jakýmkoli připojováním vypněte napájení elektrického proudu!

2. Před instalací na vámi vybrané místo, pás nejprve otestujte, zda správně funguje. Dbejte na správné zapojení vodičů.

Zapojení RGB LED pásek
RGB LED zdroj zapojení
RGB LED adaptér zapojení

3. Prostor určený pro instalaci vyčistěte od olejových nebo prachových stop, změřte si ho a podle naměřených hodnot pás zkraťte nebo rozdělte. Pamatujte však, že RGB LED pás můžete dělit jen na vyznačených místech.

Stříhání LED pásku

4. Pás připojte k ovladači RGB. Na RGB ovladači je většinou vyznačeno písmeny (R – červená, G – zelená, B – modrá), který kablík, kam zapojit. Schéma zapojení je přibalena k ovladači. Následně připojte RGB ovladač k napájecímu zdroju.

5. Ze zadní strany pásu odlepte lepicí pásku a jemným přitlačením umístěte pás na připravené místo. Kvůli chlazení doporučujeme pásky instalovat na hliníkové profily, bez dostatečného chlazení může dojít k poškození čipů.

Nalepení LED pásku

6. Zapněte elektrický přívod a zkontrolujte funkčnost pásu.

Při délkách nad 5m doporučujeme pro rovnoměrné svícení po celé délce pásu buď paralelní zapojení, nebo napájení z obou stran pásku dostatečně výkonným zdrojem.

Obtížnost instalace

LED produkt má střední obtížnost instalace. Doporučujeme instalovat elektrikářem nebo montážní firmou, ale zvládne to i zručný domácí kutil. Prosíme vás, abyste si přečetli návod na instalaci a postupovali podle něj.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Voděodolný RGB LED pásek 5050 60 SMD/m 5m bal.”